Volinik illustration Volinik illustration

Leia murele lahendus

Sa ei ole oma murega üksi. Siit leiad vastuse erinevatele diskrimineerimist puudutavatele küsimustele. Oleme siin selleks, et Sind aidata.

Kas edutades võib eelistada ühe nahavärviga töötajaid?

Kui mõnda inimest ei edutata ainuüksi tema nahavärvi tõttu, siis on tegu diskrimineerimisega. Selline käitumine ei ole lubatud.

Kui tööandjal on edutades valida mitme töötaja vahel, siis peab tööandja edutama kandidaatidest parima. Tööandja ei tohi kedagi kõrvale jätta ainuüksi tema nahavärvi tõttu või eelistada kedagi ainuüksi tema nahavärvi tõttu.

Seega kui töötaja edutatakse seetõttu, et ta on kõrgetasemelisem töötaja kui mõni teise nahavärviga töötaja (näiteks on tal parem haridus, suurem kogemus, rohkem oskuseid, ta on motiveeritum), siis ei ole tegu diskrimineerimisega. Kui töötaja edutatakse aga pelgalt tema nahavärvi tõttu ning samaaegselt jääb edutamata mõni kandidaat vaid seetõttu, et ta on teise nahavärviga, siis on tegu diskrimineerimisega.

Kui Sa ei leidnud oma murele vastust, siis võid pöörduda võrdsete võimaluste voliniku poole vabas vormis e-kirja teel aadressil avaldus@volinik.ee. Voliniku poole pöördudes ei avalikustata pöörduja isikut ning soovi korral tagatakse anonüümsus.